Серпом по рейтингу

Про нас

“Серпом по рейтингу” — це проект Центру протидії корупції. Його мета — змусити народних депутатів нести політичну відповідальність за їхні проступки та рішення: голосування, проекти законів, кнопкодавство. 

Проект фіксує, як голосує депутат у Раді, які проекти законів подає, куди і з якого приводу пише звернення і розповідає про це виборцям цього політика у Фейсбук. Кампанії фінансуються за рахунок краудфандінгу – українці жертвують будь-яку суму на кампанію вартістю 1300 грн. 

Ми хочемо, аби наступний народні обранці працювали на користь країни та виборців, а не на захист своїх приватних корупційних інтересів. 

Як це працює?

  1. Обираєте “зашквареного” депутата і добровільно вносите будь-яку суму пожертви. 
  2. Ми готуємо камапнію і розповідаємо виборцям на окрузі про корупційний зашквар їхнього народного депутата. Через цільову (таргетовану) рекламу Facebook ми показуємо інформацію про корупційний проступок депутата користувачам у його регіоні та звітуємо про це учасникам проекту.

Оптимальна сума для однієї такої міні-кампанії — 1300 гривень. За ці гроші можна показати зашквар депутата більшості виборців його округу, мінімум – 20 000. 

Що таке “зашквар”?

Це корупційний проступок депутата або шкідлива для країни законодавча діяльність. Ми фіксуємо та показуємо найкричущі зашквари депутатів: подання законопроекту із корупційними ризиками, законодавчі атаки на прогресивні реформи, шкідливу законотворчість, взяття на поруки затриманих ТОП-корупціонерів, або не голосування за позбавлення імунітету фігурантів розслідувань корупційних справ тощо.

Депутати не розповідають своїм виборцям про таке, тому ми збираємо ці зашквари, а українці жертвують кошти для того, щоб про ганебні вчинки депутатів дізналося якнайбільше виборців. Спільно ми зрізаємо їхні рейтинги та зменшуємо шанси знову переобратися.

Знаєте про якийсь зашквар? Надсилайте документ із підтвердженням нам на пошту — serpom@antac.org.ua

Серпом по рейтингу у 2018

  • майже 1,5 млн охоплених виборців
  • 131,7 тис грн пожертв
  • 191 зашкварених депутатів
  • 27 корупційних зашкварів
  • 48 кампанії у Facebook

Контакти

Електронна пошта: serpom@antac.org.ua
Абонентська скринька №438, Київ-1, 01001